Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AANPG3486F1ZG
Call 0804387244589% Response Rate
Send Enquiry












| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 100ml |
| Hair Concern | Dandruff |
| Hair Type | Any Hair Type |
| Key Ingredient | Aloe Vera |
| Packaging Type | Bottle |
| Shampoo Type | Aloe Vera Shampoo |
| Shelf Life | 24 Months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Ideal For | Unisex |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Form | Liquid |
| Weight | 250 Ml |
| Packaging Size | 250 Ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Color | Natural |
| Fragrance | Lemon, Aloevera, Rose |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Type | Pump Bottle |
| Fragrance | Floral |
| Packaging Size | 150ml |
| Is It Medicated | Non Medicated |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Skin Care Product Type | Skin Beauty Cream |
| Packaging Size | OEM or Third party or Private Label |
| Ingredient Type | Herbal |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Type | Tube |
| Product Type | Cosmetic or Personal care |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 200 mL |
| Packaging Type | Bottle |
| Hair Type | All Type Hair |
| Gender | Unisex |
| Type Of Packaging | Bottle |
| Usage/Application | Personal |
| Organic Type | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details













| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 200 mL |
| Packaging Type | Bottle |
| Hair Type | All Type Hair |
| Gender | Unisex |
| Type Of Packaging | Bottle |
| Ingredients | Herbal |
| Usage/Application | Personal |
| Form | Liquid |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 100ml |
| Key Ingredient | Aloe Vera, Onion |
| Hair Concern | Hair Fall |
| Hair Type | All Hair Types |
| Shelf Life | 36 Months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Sulfate Free | Yes |
| Ideal For | Unisex |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Type | Pump Bottle |
| Fragrance | Floral |
| Packaging Size | 150ml |
| Is It Medicated | Medicated |
| Shelf Life | 6 months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Brand | AG Industries |
| Usage/Application | Personal |
| Ingredient | Herbal |
| Fragrance | Jasmine |
| Packaging Size | 100 ml,200 ml |
| Type Of Packaging | Tube or Plastic Bottle |
| Features | Scalp Treatment solution, Usefull in Dandurff Removal and Scalp Fungal Infections. |
| Form | Oil |
| Gender | Unisex |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 100 gm |
| Packaging Type | Jar |
| Hair Type | All Hair Types |
| Product Type | Hair Mask |
| Hair Concern | Hair Growth |
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Hair |
| Ingredients | coconut oil, almond oil, shea butter, and avocado will soften |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Hair Concern | Hair Fall |
| Packaging Size | 500ml |
| Hair Type | Any Hair Type |
| Packaging Type | Bottle |
| Key Ingredient | Beach Almond, Lemon |
| Key Ingredients | Almond |
| Ideal For | Unisex |
| Shampoo Type | Almond Shampoo |
| Shelf Life | 36 Months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
View Complete details