Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AANPG3486F1ZG
Call 0804387244589% Response Rate
Send Enquiry









| Minimum Order Quantity | 1000 Pack |
| Mode Of Service | Third Party Manufacturing |
| Certification | GMP |
| Medicine Type | Ayurvedic |
| Brand | A G Industries |
| Industry Type | Cosmetic |
| Usage | Personal |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Size | 50 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Features | Tan Removal, Spot Removal, Pigmentation Removal, Cleans Skin Pores, Skin Brightening, Radiance & Glow |
| Shelf Life | 36 months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Organic | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 250 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Type | Hair Oil |
| Color | Natural |
| Gender | Unisex |
| Grade Standard | A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Skin Type | Combination Skin |
| Packaging Size | 100 gm |
| Time Used | 36 Months |
| Suitable For | All Skin Type |
| Shelf Life | 36 Months |
| Applied For | Face |
| Bottle Material | Aloe Vera, Jojoba Oil |
| Pack Type | Jar |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details











| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 200 mL |
| Packaging Type | Bottle |
| Gender | Unisex |
| Shelf Life | 36 Months |
| Storage Instruction | Yes |
| Self Life | 36 Months |
| Main Ingredient | Herbal |
| Flavour Base | Any Flavour |
| Manufacture By | AG Organica |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Usage/Application | Eye Care, Lip Care & Face Care |
| Brand | AG Industries |
| Color | Customize |
| Type Of Packaging | Customize |
| Packaging Size | Customize |
| Finish | Matte & Shimmer |
| Weight | Customize |
| Number Of Shades | Customize |
| Gender | FEMALE |
| Age Group | Above 14 |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 500 Bottle |
| Packaging Size | 200 ml |
| Hair Oil Type | Hair Growth |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | AG Organica |
| Fragrance | Natural |
| Composition | Herbal |
| Shelf Life | 36 months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Ingredient Type | Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 100 ml |
| Hair Type | Combination Hair |
| Product Type | Hair Lotion |
| Packaging Type | Bottle |
| Hair Concern | Hair Growth |
| Gender | Unisex |
| Usage/Application | Personal |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Type | Jar |
| Form | Cream |
| Usage/Application | Home |
| Type | Ayurvedic |
| Features | Ayurvedic Face Packs orange papaya |
| Packaging Size | 100 gm |
| Type Of Skin | All Type of skin |
| Country of Origin | Made in India |
| Ayurvedic Face Packs |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 100 ml |
| Type | Body Lotion |
| Age Group | 3-12 Months |
| Gender | Unisex |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 100 ml |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Type | Bottle |
| Features | Skin Brightening, Tan Removal, Radiance & Glow, Cleans Skin Pores, Spot Removal, Pigmentation Removal |
| Shelf Life | 24 months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 200 gm |
| Skin Type | All Type Skin |
| Applied For | Face |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Jar |
| Shelf Life | 24 months |
| Organic | Yes |
| Professional Care | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Packaging Size | 250ml |
| Ingredient | Aloevera, Neem |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Type | Pump Bottle |
| Form | Liquid |
| Brand | AG Organica |
| Fragrance | Aloevera |
| Shelf Life | 24 months |
| Type Of Packaging | 250 ml |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 100 gm |
| Color | Black |
| Skin Type | All Type Skin |
| Ingredient | silica,nylon,dimethicone,boron nitride,or bismuth oxychloride. |
| Packaging Type | Tube |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Size | 200 mL |
| Packaging Type | Bottle |
| Ingredient Type | Herbal |
| Form | Cream |
| Gender | Unisex |
| Color | White |
| Fragrance | neem & tulsi |
| Features | Spot Removal, Radiance & Glow, Cleans Skin Pores, Skin Brightening, Pigmentation Removal |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Packaging Size | 100 ml |
| Hair Oil Type | Hair Growth |
| Packaging Type | Bottle |
| Fragrance | Jasmine |
| Composition | llp bht mineral oil with jasmine fragrance |
| Shelf Life | 24 months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Ingredient Type | Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















| Packaging Size | 100ml |
| Hair Concern | Dandruff |
| Hair Type | Dry Hair |
| Key Ingredient | Amla, Lemon, Aloe Vera, Bhringraj, Shikakai |
| Packaging Type | Bottle |
| Third Party Manufacturing | Yes |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Size | 200 mL |
| Packaging Type | Jar |
| Ingredient Type | Herbal |
| Form | Paste |
| Gender | Unisex |
| Material | Take two teaspoons of neem powder,Take two teaspoons of rose water,Take one teaspoon of lemon juice |
| Type Of Packaging | Jar |
| Ingredient | Neem Oil, Turmeric Water, Vegetable glycerin, Spearmint Oil, Clove Oil. |
| Usage/Application | Personal |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Usage/Application | skincare |
| Size | customized |
| Color | Yes |
| Brand | Private label |
| Feature | organic ingredients |
| Gender | Female |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 100 mL |
| Packaging Type | Bottle |
| Gender | Unisex |
| Ingredient Type | Herbal |
| Features | Tan & Pigmentation Removal, Oil Control, Softening & Smoothening, Skin Brightening |
| Skin Type | All Type Skin |
| Organic | Yes |
| Shelf Life | 36 months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details